Medicininė šaldymo įranga

Kuo skiriasi laboratoriniai šaldytuvai pritaikyti medicinai nuo kitų pramoninių ar prekybinių modelių? Esminis skirtumas yra palaikomos temperatūros tislumas t.y. kaip tolygiai šaltas oras pasiskirsto po visą vidinį šaldytuvo turį. Šis uždavinys nėra labai svarbus pramonėje, nes 3-jų laipsnių paklaida saugant maisto produktus yra normos ribose, bet saugant laboratorinius bandinius ar medicinius preparatus, vakcinas ar šiai vaistus yra svarbus kuo mažesnis temperatūros svyravimas. Tam vien viduje įtaisytų ventiliatorių šalto oro paskirstymui nepakanka, todėl priklausomai nuo medicininio šaldytuvo paskirties ir saugomos produkcijos vertės yra siūlomi įvairūs papildomi sprendimai stabiliam temperatūriniam režimui užtikrinti. Vieni gamintojai montuoja kelis daviklius skirtingose vietose arba specialius temperatūros daviklius panardintus skystyje taip imituojant saugomo produkto laikymo sąlygas. Nepamirštama yra ir apie automatinius atlaidinimus apsaugančius šaldytuvą nuo šerkšno susidarymo (no frost sistema). Paprastesni modeliai atlieka atlaidinimus dažniau, bet trumpesni laiką neleidžiant stipriai sukilti vidaus temperaturai. Kiekviena kartą atlaidinimas atjungiamas viršijus tam tikrą slenkstinę temperatūros vertę arba laiką (kas pirmiau). Kiti gamintojai pasitelkia išmanųjį atlaidinimą šiek tiek pažeminant tempeartūrą prieš atlaidinimo ciklą. Taip pat medicinos paskirties šaldytuvuose yra pučiamas šaltas oras mažesnio temperatūrinio skirtumo, nei saugant maisto produktus. Pavyzdžiui standartiniai modeliai tam kad palaikyti +0C tempeartūrą gamina ir pučią šaltą orą apie -10/-8C, tuo tarpu laikant medicininius preparatus ši vertė gali būti iki per pus mažesnė. Tai gana žymiai pabrangina gaminį, nes būtina sumontuoti galingesnę šaldymo sistemą, įtaisyti didesnį šilumokaitį (atitinkamai gali sumažėti vidinis naudingas tūris), bet nieko nepadaryti jei galutinis rezultatas reikalauja tokių sprendimų.

Visoje medicininėje šaldymo įrangoje yra montuojami elektroniniai valdikliai, priklausomai nuo saugumo klasės skiriasi valdiklio funkcijos ir galimybės. Bazinės visu valdiklių funkcijos yra panašios - skaitmeninis ekranas, temperatūros valdymo žingsnis 0,1C, aliarmai esant praviroms durims, temperatūrai viršijus kritines vertes, aliarmo signalo perdavimas kitiems įrenginiams (I/O), temperatūros daviklio gedimas. Praplėstų galimybių modeliai (pvz. Liebherr) turi papildomai galimybę peržiūrėti kelių paskutinių aliarmų istoriją, informuoja vartotoją apie elektros dingimą (po fakto). Jeigu valdiklyje yra sumontuota vidinė baterija ji gali perspėti vartotoją tučtuojau apie elektros dingimą ir registruoti temperatūros pokytį nuo 12 iki 72 valandų (priklausomai nuo gamintojo). Praplėsto funkcionalumo laboratorinių šaldytuvų valdikliai gali turėti tempertūrų archyvavimo funkcija nuo mėnesio iki kelių metų (priklausomai nuo gamintojo). Išsaugotus duomenis į PK galima perkelti per USB sąsaja. Valdikliai su grafiniu ekranu lyginant su skaitmeniniu modeliu turi privalumą, kad jų ekrane galima atvaizduoti kelių paskutinių valandų temperatūros kitimo grafiką tiesiai ant ekranėlio. Medicininiai šaldytuvai su spalvotais grafiniais ekranais (ne būtinai jautriu lietimui ekranu) turi ir daugiau valdymo galimybių. Pavyzdžiui galima suteikti prieiga prie temperatūros valdymo keliems darbuotojamas su skirtingomis funkcijomis - administratorius ar vartotojas.

Taip pat turėkite omenyje kuo daugiau sertifikatų turi šaldytuvo modelis tuo jis bus brangesnis, nes kiekvienam sertifikatui turi būti atlikti daugkartiniai bandymai nepriklausomose laboratorijose patvirtinančius deklaruojamus duomenys. Keli populiariausi ir dažniausiai naudojami standartai yra:

 • DIN 58345 - šaldytuvas sertifikuotas pagal šį standartą užtikrina pakankamai griežtus medicinos pramonės lygio atitinkančius reikalavimus saugiam medicininių preparatų saugojimui, kurių laikymo sąlygos yra nuo +2 iki +8C.
 • ISO 13485 - tai sertifikatas patvirtinantis, kad gamintojo vidinė įmonės struktūra, valdymo ir gamybos procesai atitinka medicinos priemonių gamybai keliamus reikalavimus.

Šaldytuvai medikamentams +2/+8C:

 • tinka vaistų saugojimui
 • stiklinės-alinos durys
Saldytuvai medikamentams Liebherr
Laboratoriniai šaldytuvai Liebherr

Laboratoriniai šaldytuvai:

 • Didelis vidinis tūris
 • specializuoti modeliai
 • šaldytuvai - šaldikliai

Laboratoriniai šaldikliai:

 • Vertikalūs
 • iki -40C

 

Vertikalūs laboratoriniai šaldikliai -40C B-science
Laboratoriniai šaldikliai skrynios Frigo

Laboratoriniai šaldikliai skrynios:

 • iki 60C
 • mažos sąnaudos

Ultra žemų tempeartūrų modeliai:

 • iki -86C
 • vertikalūs ir horizontalūs modeliai
Ultra žemų temperatūrų šaldikliai B-Science
Šaldyklos kunams -palaikams laikyti Horak

Šaldyklos kūnams:

 • paikams laikyti
 • karstams laikyti
 • šaldikliai iki -10C