7. Prekybiniai šaldikliai

Keli patarimai renkantis prekybinį šaldiklį. Patikimumo atžvilgiu skrynios formos (horizontalūs) šaldikliai yra patikimesni tiek temperatūros palaikymo prasme, tiek ilgaamžiškumo prasme lyginant su vertikaliais šaldikliais. Pastarųjų privalumas yra didesnė talpa tenkanti tam pačiam grindų plotui ir gražesnis bei patogesnis prekių pateikimas. Be to vertikalūs šaldikliai sunaudoja kelis kart daugiau elektros energijos, garsiau dirba, nes turi galingesnę šaldymo sistemą, todėl jie kainuoja brangiau.

Horizontalios formos modeliai skirstomi į didelius ir talpius supermarket standarto šaldiklius ir kompaktiškus, siaurus vežimėlio standarto modelius. Supermarket standarto modeliai turi tikslesnį elektroninį temperatūros valdiklį ir priklausomai nuo gamintojo gali turėti automatinį atitirpinimą (bešerkšnę technologiją), taip pat šiuose modeliuose viduje yra įmontuotas apšvietimas, bei galima rinktis vidinę erdvę suskirstyti stumdomais skirtukais ar išimamais krepšeliais (priklauso nuo gamintojo). Visi vežimėlio tipo modeliai turi mechaninį temperatūros valdymą, todėl atlaidinimas vyksta rankiniu būdu t.y. susidarius 5 mm šerkšnui gamintojas rekomenduoja išjungti šaldiklį nakčiai iškraunant produkciją. Vežimėliuose nėra vidinio apšvietimo ir jų vidinė erdvė yra suskirstyta tik išimamais krepšeliais ir beveik visuomet komplektacijoje yra ratukai. Verta pažymėti, kad prekybinių šaldiklių stumdomi stiklai būna arba plastikiniame arba aliumininiame durų rėme. Aliumininės konstrukcijos privalumas yra ypač lengvas stiklų stumdymas, o plastikinis durų rėmas yra daug atsparesnis įbrėžimams dėl stiklų varstymo ir ilgiau išlaiko prekinę išvaizdą. Atkreipkite taip pat dėmesį į durų rankenas. Didelė, metalinė, tvirta rankena tarnaus ilgiau ir bus patogiau stumdyti stiklus.

Renkantis vertikalaus standarto prekybinį šaldiklį svarbu apsispręsti kokie produktai bus laikomi viduje, nes nėra rekomenduojama laikyti ledus ir užšaldytus pusgaminius kartu. Atkreipkite dėmesį ar pasirinktas modelis turi automatinį atlaidinimą - tokiuose modeliuose lentynos yra reguliuojamo aukščio, nes modeliuose su rankiniu atlaidinimu lentynų aukštis yra fiksuotas. Pagrinde visi šaldikliai su stiklais yra projektuojami su mintimi tik palaikyti temperatūrą jau užšaldytų produktų, jų negalima statyti šalia šilumą skleidžiančių daiktų pvz. oro kondicionierius, negalima, kad į šaldiklį šviestų tiesioginiai Saulės spinduliai, bet vis tiek pasitaiko atveju kai dėl dažno durų varstymo lentynų kraštuose esantys produktai turi aukštesnę temperatūrą, todėl rekomenduojama rinktis modelius, kurių galia yra didesnė.


UDD-SC serijos

prekybiniai saldikliai UDD-SC ir SCEB serijos logo

Plačiau

NIC-B serijos

prekybiniai saldikliai NIC-B serijos logo

Plačiau

NFG serijos

Prekybiniai vertikalus saldikliai stiklinemis durimis NFG serijos

Plačiau

SHALLOW

Didelis prekybinis šaldiklis su stiklu salos tipo Shallow

Plačiau

TWIN

Dvigubas saldiklis su stiklu Twin salos tipo

Plačiau

 SSF200

Standarinis saldiklis skrynia su stiklu SSF200 logo
Plačiau

B-ICE

Plačiau

Antbarinis UFG

Antbariniai saldikliai su stiklu UF serijos logo

Plačiau